28.06.2019

Slavnostní předávání vysvědčení žákům 9. ročníkulou2019-1

Letošní deváťáci si tuto slavnost prožili v prostorách školního dvora v pátek 28. června 2019. Paní matrikářka Hana Glacová přivedla 28 žáků deváté třídy, paní starostku obce, oba místostarosty, paní ředitelku a třídní učitelku a slavnost mohla začít.
V úvodu paní starostka Jaroslava Bedřichová promluvila o potřebě mladých lidí vracet se do rodné obce a popřála jim úspěšnou cestu životem. Poté zavzpomínala na hodiny strávené s deváťáky paní ředitelka Alena Horáková a se žáky se rozloučila. To se již všem leskly oči slzami doje
lou2019-2tí. S deváťáky se přišli rozloučit i žáci 1. třídy, které na začátku školního roku vedli do školy. Připravili si pro ty „své“ deváťáky písničku a drobný dárek. Slavnostní akt vyvrcholil předáváním vysvědčení třídní učitelkou Janou Melichárkovou. Kromě vysvědčení si převzali věcnou odměnu za výborné studijní výsledky tito žáci: Kryštof Čech, David Daněk, Elen Hendrychová, Radek Jelének, Patrik Lučný, Martin Pavlas a Tina Šáchová. Patrik Lučný byl odměněn ještě knihou za reprezentaci školy v olympiádách a soutěžích a příkladnou práci pro třídu i školu. Další žáci obdrželi pochvaly třídní učitelky. Poté se s deváťáky rozloučila třídní učitelka a slova se ujali zástupci třídy. Ti poděkovali všem učitelům za vědomosti, které získali za devět let školní docházky, a předali krásné růže a dárky.
Slavnost ukončila paní Hana Glacová přáním, aby se všem dařilo na středních a učňovských školách a aby rádi vzpomínali na krásná léta prožitá v základní škole.

Jana Melichárková

lou2019-3 lou2019-4

28.06.2019

Sportík

Po celoročním úsilí našich žáků 1. stupně konečně můžeme referovat o výsledku soutěže „Slovácká školní liga v B-ballu. Všechny turnaje byly velmi vyrovnané a náš tým po dlouhé době získal 1. MÍSTO. Velká gratulace!!!

Lenka Běhalová

spo2019-1 spo2019-2

21.06.2019

115115. výročí naší školy

Minulý týden se nesl ve slavnostním duchu. Aby ne. Naše škola slaví letos 115. výročí. V pátek 14. 6. proběhl program tomu věnovaný. Dopoledne jsme zahájili slavnostním přivítáním našich německých přátel z drážďanského gymnázia, následoval krátký program v atriu školy. V poledne byli do školy pozváni představitelé obce, ředitelé okolních škola a bývalí zaměstnanci. Paní ředitelka je přivítala na školním dvoře, poté měli možnost prohlédnout si veškeré prostory školy. Odpoledne byla škola otevřena veřejnosti. Vrcholem oslav se stala nedělní akademie, v níž se představili naši žáci rozmanitými vystoupeními.

Mgr. Jana Pašková

Je 23. 7. 2019