mch2018Mladý chemik

V pondělí 12. 11. 2018 proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže Mladý chemik. Soutěž je určena žákům devátých tříd. V loňském školním roce se této soutěže zúčastnilo přes 15 tisíc žáků z celé ČR. Soutěž je finančně podpořena odbornou veřejností, firmami podnikajícími v chemickém průmyslu a Svazem chemického průmyslu. V letošním školním roce si školní kolo vyzkoušelo 15 našich žáků a 3 z nich postoupili do dalšího kola.

Postupující žáci:

1. Lučný Patrik
2. Botek Jan
3. Hendrychová Elen

Regionální kolo se konalo 11. prosince na SPŠ v Otrokovicích. Všichni naši žáci prokázali dobré znalosti v teoretické části soutěže a postupují do dalšího kola, které se bude konat v únoru. To je budou čekat praktické úkoly ve školních laboratořích.
Přejeme jim hodně úspěchů v dalším kole.

Renata Němcová

Mikuláš potěšil dětimik2018

Dne 5. 12. jsme se proměnili za Mikuláše, andílky a čerty. Tato svatá trojice se vydala, směr Jednota. Postupně nás navštěvovali žáci prvního stupně a přišla za námi jako vždy vzorná mateřská škola a další děti. Za to, že byli hodní a dodrželi to, co minulý rok slíbili, dostali od andělů malou mikulášskou nadílku. Ovšem někteří svůj slib od minula nedodrželi, a tak je čerti museli hodit do pytle. Ale za písničku či básničku je andílci vytáhli. Doufáme, že po této zkušenosti se hříšníci polepší a všichni dodrží to, co slíbili.

Klára Lekešová

svd2018

Je 14. 12. 2018

Svátek má Lýdie

17. prosinec 2018 -->>zbývá: 3 dny

Vánoční dílničky a Den otevřených dveří - 8.00 - 13.00 hod.

03. leden 2019 -->>zbývá: 20 dní

Návrat žáků a učitelů do školy po prázdninách.

05. leden 2019 -->>zbývá: 22 dní

Tříkrálová sbírka v obci