Aktuálně

11.06.2019

lhopoLhotský pohár

I když se květen chýlil ke svému konci, počasí tomu příliš nenasvědčovalo. Déšť nám nedovolil odehrát tenisová utkání, a tak muselo zůstat pouze u volejbalu a softbalu. Díky nabitému programu se letos zúčastnily poháru jen tři kolektivy – domácí Ostrožská Lhota, Uherský Ostroh a Ostrožská Nová Ves. Hlavně volejbalový turnaj probíhal velmi vyrovnaně, takže ani po odehrání všech zápasů nebylo jasné, kdo zvítězí. Vše nakonec rozhodla softbalová utkání. Naši hráči podali v obou zápasech skvělé výkony a tak se tentokrát štěstí přiklonilo na naši stranu. Celému týmu gratulujeme k získání poháru za celkové vítězství !

Mgr. Patricie Bobková07.06.2019

Přehazovanápřehaz2019

Oblíbenou hrou v tělesné výchově děvčat šestého ročníku je přehazovaná. Často hrála v hodinách proti sobě nebo proti hochům ze třídy. Chtěla si ale vyzkoušet, jak by si vedla v porovnání s ostatními, a tak jsme domluvili utkání mezi okolními školami. Náš tým byl složen pouze ze šesťaček, naproti tomu soupeřící školy postavily i starší dívky. Naráz zavládl strach, že se staršími „to nezvládnem“, ale opak byl pravdou. Děvčata porazila všechna nasazená družstva a zaslouženě zvítězila.

Pořadí škol :

1. ZŠ ONV
2. ZŠ Kunovice Červená cesta
3. ZŠ Ostrožská Lhota
4. ZŠ Uherský Ostroh

Mgr. Patricie Bobková23.05.2019

Sedmáci ve školních dílnách na SPŠ

Již několik let nabízí SPŠ v Uh. Hradišti pro žáky základních škol několik velmi zajímavých akcí. Jednou z nich jsou technické dílničky, které naše škola pravidelně využívá. Žáci 7. třídy navštívili průmyslovku už v minulém školním roce a tak věděli, co je čeká. Letos jsme vyrazili do Uh.Hradiště ve čtvrtek 16.května. Za necelé 2 vyučovací hodiny si žáci vyrobili kladívko. Při jeho výrobě všichni zvládli práci se dřevem a také dokázali opracovat ocelový hranolek. To už na obráběcích strojích za spolupráce učitele a studentů školy. Dokončit kladívko zvládl každý sám. V elektrodílně se děvčata seznámila s několika elektronickými součástkami, tištěnými spoji a naučila se pod odborným vedením pracovat s páječkou. Výsledkem jejich práce je blikač, který všem funguje. Výrobky uvidíte na výstavce ve školní dílně, která bude součástí oslav 115. výročí školy.
Učitelé SPŠ byli s prací našich sedmáků spokojeni, většina si zaslouží za přístup k práci pochvalu. Jen příště vylepšíme cestu zpět do školy (zdravení, nevhodné výrazy, dopravní pravidla,…)

Jarmila Bachanová<< <   1 2 3 4 5 6 ...   > >>
Madio o.s.

Možnosti sponzorství školy

Informace o možnosti sponzorského daru naší škole
zobraz/skryj další ...
Děkujeme všem, kteří mají zájem poskytnout naší škole finanční příspěvek, velmi si této nabídky ceníme. Finanční příspěvek lze poskytnout hotově v pokladně naší školy nebo poslat bezhotovostně na náš účet 27-6688520297/0100, variabilní symbol 414, do zprávy pro příjemce se uvádí text: "dar-Vaše jméno". Příspěvek lze odečíst z daní, po přijetí finančního příspěvku vyhotovíme darovací smlouvu, která bude sloužit jako doklad. Pokud máte zájem poskytnout věcný dar, kontaktujte ředitelku školy.

Vyhledávání na zsonves.cz

Je 19. 6. 2019

Svátek má Leoš
Celý rok

Blížící se akce

Žádné naplánované akce.

Změna stylu stránky

Školní email

home

Přihlaste se

Login:

Password: