Soutěž „Poznej a chraň“pch2019

Také v tomto školním roce se žáci naší školy zúčastnili přírodovědné soutěže „Poznej a chraň“. Tuto soutěž pořádá Přírodovědné centrum Trnka při DDM Uh. Hradiště. Letošní téma soutěže bylo „Byliny, zvláště bylinky“. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. V úterý 2. 4. to byli žáci 4. a 5. třídy, ve středu 3. 4. pak žáci 6. a 7. tříd. I když postup do krajského kola naši žáci nevybojovali, přesto si za snahu a reprezentaci školy zaslouží velkou pochvalu.

Kategorie mladší žáci

1. skupina: Kotačková Karolína ,Hastíková Radka, Beníček Lukáš
2.skupina: Sucháňová Leona, Stloukalová Klára, Mařáková Amálie

Kategorie starší žáci

1. skupina: Navrátilová Martina, Chmelař Jakub, Kroča Zdeněk
2. skupina: Smištíková Štěpánka, Slavíková Viktorie, Kolářová Sára
3. skupina: Svoboda Šimon, Kolář Viktor, Miklíčková Aneta

Renata Němcová

Krajská matematická soutěž třídních kolektivů

V letošním školním roce byla v rámci operačního programu Výzkum, věda a vzdělávání vyhlášena Krajská matematická soutěž třídních kolektivů Zlínského kraje. Cílem soutěže byla podpora matematické gramotnosti. Do soutěže se přihlásily 4 třídy naší školy ze 6. – 8. ročníku. Celá soutěž proběhla přes připojení na internet. Na webových stránkách byly zveřejněny soutěžní úkoly, které byly přístupné pouze 90 minut. Soutěž byla náročná nejen s ohledem na řešení zadaných úloh, ale také kvůli organizaci práci v danou dobu. Třídní kolektiv si musel vybrat jednoho žáka, který obsluhoval počítač a řídil práci kolektivu. Žáci mohli pracovat jednotlivě i ve skupinkách, radit se, museli opravovat chybné nápady, rozdělovat si práci, ve stanovené době vkládat správné odpovědi. Hrálo se o hodně. Odměnou pro nejlepší třídní kolektiv v každé kategorii byla exkurze do Pevnosti poznání v Olomouci.
Bohužel se žáci naší školy do Olomouce nepodívali. Nevadí, získali jsme novou zkušenost. Nestačí umět správně počítat, ale je důležité zvolit vhodnou strategii, spolupracovat s kolektivem, rychle se orientovat, převádět úlohy ze života do matematických souvislostí. Letos jsme zkusili a pokud bude soutěž vyhlášena i v příštím roce, určitě se zapojíme.

Jarmila Bachanová

Matematický klokan