lhopoLhotský pohár

I když se květen chýlil ke svému konci, počasí tomu příliš nenasvědčovalo. Déšť nám nedovolil odehrát tenisová utkání, a tak muselo zůstat pouze u volejbalu a softbalu. Díky nabitému programu se letos zúčastnily poháru jen tři kolektivy – domácí Ostrožská Lhota, Uherský Ostroh a Ostrožská Nová Ves. Hlavně volejbalový turnaj probíhal velmi vyrovnaně, takže ani po odehrání všech zápasů nebylo jasné, kdo zvítězí. Vše nakonec rozhodla softbalová utkání. Naši hráči podali v obou zápasech skvělé výkony a tak se tentokrát štěstí přiklonilo na naši stranu. Celému týmu gratulujeme k získání poháru za celkové vítězství !

Mgr. Patricie Bobková

Přehazovanápřehaz2019

Oblíbenou hrou v tělesné výchově děvčat šestého ročníku je přehazovaná. Často hrála v hodinách proti sobě nebo proti hochům ze třídy. Chtěla si ale vyzkoušet, jak by si vedla v porovnání s ostatními, a tak jsme domluvili utkání mezi okolními školami. Náš tým byl složen pouze ze šesťaček, naproti tomu soupeřící školy postavily i starší dívky. Naráz zavládl strach, že se staršími „to nezvládnem“, ale opak byl pravdou. Děvčata porazila všechna nasazená družstva a zaslouženě zvítězila.

Pořadí škol :

1. ZŠ ONV
2. ZŠ Kunovice Červená cesta
3. ZŠ Ostrožská Lhota
4. ZŠ Uherský Ostroh

Mgr. Patricie Bobková

Sedmáci ve školních dílnách na SPŠ

Již několik let nabízí SPŠ v Uh. Hradišti pro žáky základních škol několik velmi zajímavých akcí. Jednou z nich jsou technické dílničky, které naše škola pravidelně využívá. Žáci 7. třídy navštívili průmyslovku už v minulém školním roce a tak věděli, co je čeká. Letos jsme vyrazili do Uh.Hradiště ve čtvrtek 16.května. Za necelé 2 vyučovací hodiny si žáci vyrobili kladívko. Při jeho výrobě všichni zvládli práci se dřevem a také dokázali opracovat ocelový hranolek. To už na obráběcích strojích za spolupráce učitele a studentů školy. Dokončit kladívko zvládl každý sám. V elektrodílně se děvčata seznámila s několika elektronickými součástkami, tištěnými spoji a naučila se pod odborným vedením pracovat s páječkou. Výsledkem jejich práce je blikač, který všem funguje. Výrobky uvidíte na výstavce ve školní dílně, která bude součástí oslav 115. výročí školy.
Učitelé SPŠ byli s prací našich sedmáků spokojeni, většina si zaslouží za přístup k práci pochvalu. Jen příště vylepšíme cestu zpět do školy (zdravení, nevhodné výrazy, dopravní pravidla,…)

Jarmila Bachanová

Je 19. 6. 2019