Archeoskanzen Modrá a Velehrad

V úterý 8. 10. jsme se vydali do Archeoskanzenu na Modrou. V areálu na nás čekal průvodce. Řekl nám úvod o Slovanech a jejich životě. Pak jsme se dívali do všech domů. Poté jsme se přesunuli do školy, kde jsme dostali informace a museli správně odpovídat. Školu měli opravdu těžkou. Bavili jsme se také o tradičních jídlech, která jsme měli možnost ochutnat – bramborové placky. Dál nás čekal hrnčířský kruh, kde nám pán ukázal nádoby, které se dochovaly. Jednu nám dokonce vymodeloval a vytvaroval na původním hrnčířském kruhu.
Nakonec jsme měli možnost vystřelit si z luku. Po skanzenu jsme přešli na Velehrad. Do baziliky jsme měli možnost se i podívat. Bazilika byla moc krásná. Autobus na nás čekal a jeli jsme domů. Výlet byl krásný a poučný.

Tereza Basovníková, 7.A

16.10.2019

Projektové setkání na FB
Na našem FB profilu ZŠ Ostrožská Nová Ves se dovíte více o všech aktivitách, které se uskutečnily během prvního projektového setkání. Sledujte nás!

16.10.2019

Další projektovou aktivitou byl návrh loga projektu

Této projektové aktivitě se věnovali žáci 5. – 9. tříd celé září především v hodinách výtvarné výchovy a praktických činností. Žáci byli nejprve seznámeni s názvem a obsahem našeho projektu. Evropské společenství čelí v poslední době mnoha krizím, jako jsou např. ekonomická nestabilita, Brexit, uprchlická krize, extremistická a populistická hnutí a nejrůznější anti-evropská hnutí. To vše vede k negativním vlivům, jako je diskriminace, rasismus, šikana, násilí, genderová nerovnost, falešná média apod. Našim projektem bychom chtěli přispět ke zvýšení povědomí našich žáků a také veřejnosti o důležitosti evropského kulturního dědictví a o důležitosti evropských hodnot jakými jsou např. svoboda, genderová rovnost, tolerance, důvěra, solidarita apod. Náš projekt má za úkol povzbudit naše žáky k tomu, aby dokázali těmto negativním vlivům čelit a evropské hodnoty bránit. Toto vše se mělo objevit v návrhu loga. Žáci, kteří tyto podmínky splnili, se dostali do soutěže, ve které jsme volili nejlepší návrhy. Tyto návrhy jsme vezli na první projektové setkání, kde bylo zvoleno oficiální logo našeho projektu.
Naše loga uspěla!
Jak už bylo zmíněno, během prvního projektového setkání v Řecku bylo voleno logo celého projektu. Každá země vezla nejlepší návrhy, které ve školách vybírali samotní žáci. Tyto návrhy se pak utkaly v mezinárodní soutěži. Mezi tři finalisty postoupila hned dvě naše loga! Autorkami jsou Aneta Lukášová z 9. třídy a Amálie Červenáková z 6. třídy. Třetím finalistou bylo logo ze španělské školy.
A jak soutěž tedy dopadla? Aneta Lukášová je autorkou vítězného loga, které se objeví na všech projektových materiálech.
Velká gratulace! Gratulace patří oběma děvčatům, protože jejich loga byla opravdu velmi povedená a vybrat vítěze nebylo jednoduché.
Poděkování patří všem naším žákům, kteří se do soutěže zapojili.

Další fotky najdete zde

Aneta Amálka